Pasta Class

$75.00

This class runs about 2 hours, all the necessary ingredients and equipment are included and I bring them directly to you, so you can learn in your own kitchen. Recipes included in the class are tortellini, gnocchi, and linguine, but this can be tailored to include different recipes if requested. Up to 1 additional person can attend at no charge and after that it’s $25 per person. Class can be conducted virtually if preferred.

This class runs about 2 hours, all the necessary ingredients and equipment are included and I bring them directly to you, so you can learn in your own kitchen. Recipes included in the class are tortellini, gnocchi, and linguine, but this can be tailored to include different recipes if requested. Up to 1 additional person can attend at no charge and after that it’s $25 per person. Class can be conducted virtually if preferred.